Alpy Szwajcarskie

alpy szwajcarskie

Kiedy myślimy o Szwajcarii najczęściej mamy przed oczami wielkie alpejskie łąki pełne zielonej trawy i pasące się na nich krowy. Omijając zbędne biologiczne szczegóły w kwestii powstawania mleka i jego dalszej obróbki - w całym procesie otrzymujemy prawdziwą i rzeczywiście najlepszą szwajcarską czekoladę. A to wszystko skąd? Dlaczego szwajcarska czekolada jest tak szlachetna? Odpowiedź jest prosta - ponieważ powstaje z naturalnych składników. A skąd one się wzięły? Oczywiście - prosto z gór!

Alpy Szwajcarskie są idealnym miejscem na wypoczynek rodzinny. Każdy znajdzie coś dla siebie - można tam i szusować na nartach, jak i pojeździć na rowerze czy po prostu pobiegać w otoczeniu przyrody. To zróżnicowanie czyni góry szwajcarskie jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc.

Alpy Szwajcarskie dzielą się na:

  • Alpy Berneńskie
  • Urneńskie
  • Glaryjskie

----------

REKLAMA

Planujesz wakacje nad Morzem Bałtyckim ? Polecamy Świnoujście noclegi - wygodne i tanie kwatery, apartamenty, domki oraz ville.

Polecamy także Jastrzębia Góra apartamenty i wczasy na najpopularniejszym kąpielisku nad Bałtykiem.

Godne polecenia sią także wczasy w Toskania przepięknej krainie w środkowych Włoszech.

----------

a każda z tych krain ma swoje zalety - wszystkie wybory będą dobre. Stoki narciarskie są świetnie utrzymane i zorganizowane (60% powierzchni Szwajcarii to góry, a znani z zaradności mieszkańcy dobrze przygotowują się przed białym sezonem). Najważniejszymi kurortami, gdzie można uprawiać sporty zimowe są z pewnością: Cztery Doliny, Engelberg czy Wengen. Warto wspomnieć też o tym, że pięćdziesiąt jeden spośród osiemdziesięciu dwóch alpejskich czterotysięczników znajduje się na terenie Szwajcarii, tak więc miłośnicy wspinaczki wysokogórskiej będą zachwyceni możliwością sprawdzenia własnych umiejętności na wiele sposobów.

Jeśli nasze zainteresowania niekoniecznie dotyczą sportu warto wybrać się na wycieczkę po okolicznych miastach. Pierwsze powinno być Berno - czyli stolica, gdzie można zobaczyć Katedrę św. Wincentego czy zabytkową Bramę Zegarową, a także mnogość gustownych kamieniczek i fontann. Nie sposób zapomnieć o Zurychu z kościołem św. Piotra, który szczyci się widoczną na jednej z wież - największą tarczą zegarową na świecie.

Będąc w Alpach Szwajcarskich koniecznością jest zabranie za sobą aparatu fotograficznego i uwiecznienie zachwycających krajobrazów. Dodatkowo najpiękniejszą ozdobą albumu rodzinnego będą zdjęcia ukazujące prawdziwą radość ze spędzanego aktywnie wolnego czasu. Takie możliwości tylko w Szwajcarii!